Перейти до вмісту
Главная страница » SpaceX відправила й отримала текстові повідомлення через супутники Starlink із підтримкою LTE

SpaceX відправила й отримала текстові повідомлення через супутники Starlink із підтримкою LTE

  Наприкінці першого тижня січня компанія SpaceX зробила важливе оголошення, яке вплине на подальший розвиток телекомунікаційної галузі. Після запуску на початку поточного року на низьку навколоземну орбіту перших супутників Starlink, здатних напряму з’єднуватися зі стільниковими телефонами, в найпопулярнішій аерокосмічній компанії Америки повідомили про успішне завершення початкового тестування мережі.

  В робочому документі, оприлюдненому на сайті SpaceX, компанія інформує про те, що нею було проведено успішні сеанси передачі та отримання текстових повідомлень із використанням телефонів, підключених до супутників Starlink. У компанії також повідомили подробиці про розвиток стільникового проєкту, який SpaceX впроваджує спільно із T-Mobile.

  Подробиці про систему безпосереднього підключення стільникових телефонів до супутників Starlink – Starlink Direct to Cell

  Згідно із документом від компанії SpaceX, перші текстові повідомлення були надіслані  з немодифікованих телефонів за допомогою мережі T-Mobile і супутників Starlink. У моделі супутникової мережі фірми супутники Starlink отримують і надсилають дані користувачеві з одного боку та наземним станціям SpaceX з іншого. Наземні станції доповнюють зв’язок кінцевого користувача з інтернет-серверами, а покриття послуги Starlink Direct to Cell створює компанії T-Mobile додатковий канал зв’язку між наземними станціями SpaceX і серверами.

  Starlink LTE

  Мережа SpaceX підтримує підключення за технологією LTE, і у своєму робочому документі компанія пояснює, що їй довелося докорінним чином змінити конструкцію антен, аби вони мали можливість передавати сигнали LTE з космосу. Водночас компанія SpaceX мала переконатися у тому, що орбіти супутників, їхнє розташування відносно Землі та кількість супутників, призначених для забезпечення покриття сигналом LTE, є ідеальними для того, аби мережа була «на межі фізики», а якість LTE була такою, аби клієнти не мали причин скаржитися.

  У поточному році у компанії SpaceX планують продовжити тестування передачі повідомлень через супутники Starlink LTE. До 2025 року компанія планує розгорнути на низькій навколоземній орбіті (LEO) супутникову групу, здатну забезпечувати підтримку передачі голосу, даних та роботи Інтернету речей (IoT).

  Для того, аби забезпечити можливість передачі та отримання тестових повідомлень на немодифікованому телефоні через LEO-супутник, компанії SpaceX довелося розв’язати проблему надсилання сигналів високої потужності з космічного апарату, зберігаючи при цьому управління живленням в межах невеличкого супутника. Супутники більшого розміру – зокрема, розміщені на геостаціонарних орбітах – своїми розмірами суттєво перевершують типовий супутник Starlink та спроможні надсилати великі обсяги даних.

  Для управління живленням, компанія SpaceX розробила «нестандартний чіп», який виготовляється ексклюзивно для супутників Starlink, здатних підключатися безпосередньо до стільникових телефонів. У компанії також «розробили великі сучасні фазовані решітки розміром 2.7 м x 2.3 м, які використовують надзвичайно чутливі радіоприймачі та потужні передавачі для підключення до стільникових телефонів з космосу». Технологія фазованих антенних решіток є однією з найбільш передових комунікаційних технологій у світі, наразі вона використовується в безлічі пристроїв – таких як радари для винищувачів.

  Однією з найбільших переваг системи прямого підключення стільникових телефонів до супутників Starlink є те, що її було розроблено для використання протоколів LTE/4G. Це робить послугу доступною на будь-якому смартфоні з відповідними модемами або приймачами. Щоб забезпечити підключення LTE до супутникового стільникового зв’язку, SpaceX також встановила модем LTE на кожному зі своїх супутників, здатних безпосередньо підключатися до стільникових телефонів.

  Паралельно із розвитком партнерства з T-Mobile, компанія SpaceX також заохочує до участі у проєкті операторів зв’язку з Канади, Японії, Австралії та інших країн. Клієнти цих операторів зможуть використовувати послугу прямого підключення стільникових телефонів до Starlink у будь-якому місці, де наявне покриття сигналом від будь-якого із партнерів SpaceX.

  Джерело: https://mediasat.info/