Перейти до вмісту
Главная страница » Технологічна війна: як Україна на фронті використовує штучний інтелект та що відомо про унікальні системи

Технологічна війна: як Україна на фронті використовує штучний інтелект та що відомо про унікальні системи

  До технологічної війни, а точніше, до нашої перемоги в ній докладають руку й деякі іноземні компанії.

  Україні потрібна технологічна перевага над ворогом. Такі думки неодноразово лунали з вуст і від головнокомандувача Валерія Залужного, і від міністра оборони Рустема Умєрова. 2023 рік приніс війську багато роботизованої техніки та розумного озброєння, яке працює за допомогою штучного інтелекту.

  Про це йдеться у сюжеті кореспондента ТСН Віталія Афанасієнка.

  Розвідувальна система “Griselda”

  Дещо з військової роботизованої техніки – результат роботи запущеного у квітні оборонного кластера Brave1, до якого українські стартапи подали заявки на понад 900 розробо, половину з яких Генштаб уже оцінив і визначає пріоритети, які передусім потрібніші, є й такі, що вже допомагають військовим на фронті.

  Зокрема, наші військові вже успішно використовують розвідувальну систему “Griselda”, котра за пів хвилини обробляє тисячі повідомлень, отриманих із супутників, безпілотників, зі ЗМІ, зламаних даних ворога та соцмереж. Далі за допомогою нейромережі система миттєво аналізує зібрану інформацію і передає її на планшети для танкістів та артилеристів. А вони вже і знищують ворога.

  Розумний безпілотний комплекс “Saker Scout”

  Росіяни навчилися маскувати свої цілі, але українських операторів безпілотників долучають до навчання штучного інтелекту по демаскуванню і виявленню ворожих цілей. Міноборони вже затвердило використання надрозумного безпілотного комплексу – “Saker Scout” із системою, яка розпізнає та атакує 64 типи цілей у районах, де через системи РЕБ не можуть працювати інші безпілотники. І все це без участі людини. Він сам знайде і знищить цілі.

  Евакуаційні платформи та системи дистанційного розмінування

  Штучний інтелект значно порозумнішав 2023 року і в наземних системах. Це допомогло українцям створити нові евакуаційні платформи, які самі доїдуть до пораненого за шквального вогню і допоможуть йому “вибратися” з-під обстрілів або доправлять без людини їжу чи боєприпаси.

  Також це і системи дистанційного розміновування, де теж зайвий раз військовий не наражає себе на небезпеку, оскільки розмінування замість людини проводить робот.

  Вміють роботи вже і стріляти по цілях без допомоги людини. На одному з полігонів Нацгвардійці відтестували дистанційно керовані турелі, в яких штучний інтелект сам виявляє і знищує ворога.

  До технологічної війни, а точніше, до нашої перемоги в ній докладають руку й деякі іноземні компанії, які діляться з нами програмним забезпеченням, яке, до прикладу, може із супутникових знімків і додаткової інформації в режимі онлайн транслювати військовим на карти одну зрозумілу картинку про певну місцевість. Головна мета залучення усіх цих сучасних технологій – зберегти життя солдатів і в недалекому майбутньому замінити на полі бою людей на роботів.

  Джерело: https://internetua.com/