Перейти до вмісту
Главная страница » Новий власник lifecell Ксав’є Ньєль: Мільярдер, що створив себе, друзяка Макрона та зять найбагатшої людини у світі

Новий власник lifecell Ксав’є Ньєль: Мільярдер, що створив себе, друзяка Макрона та зять найбагатшої людини у світі

  Мобільний оператор lifecell входить до трійки найпопулярніших операторів зв’язку в Україні й наразі належить турецькому телеком-холдингу Turkcell. Однак українську “дочку” збираються продати. Хто стане її новим власником, розбирався БізнесЦензор.

  22 квітня 2024 року Київський апеляційний суд скасував арешт 100% корпоративних прав ТОВ “Укртауер”, а до того, 16 квітня, – скасував арешт 19,8% корпоративних прав ТОВ “Лайфсел” та 100% корпоративних прав ТОВ “Пейсел” що відкрило можливість завершити процес продажу, однак остаточне рішення ще має ухвалити Антимонопольний комітет України.

  ТОВ “Лайфсел”, ТОВ “Пейсел” (ТМ PayCell) та ТОВ “Укртауер”, яке є власником веж мобільного оператора lifecell, належать турецькій Turkcell, котрі вона планує продати інвестору із Франції.

  Проте донедавна існували моменти, що заважали завершити угоду, – арешт корпоративних прав lifecell за зв’язки з підсанкційним російським олігархом Міхаілом Фрідманом. Компанія LetterOne Фрідмана, Авена та Косогова володіє 19,8% Turkcell.

  Українські активи Turkcell планує продати за $525 млн. Покупець – французька інвестиційна компанія NJJ Capital мільярдера Ксав’є Ньєля.

  Ця ж французька компанія також планує придбати компанію “Датагруп-Воля” – одного з лідерів телекомунікаційної галузі України. У березні АМКУ надав дозвіл французькій компанії DVL Telecom Ксав’є Ньєля на придбання “Датагруп-Воля”.

  Після надання згоди АМКУ на придбання активів lifecell вони будуть об’єднані в одну групу.

  Патнером французької компанії стане інвестиційна компанія Horizon Capital, якій належить “Датагруп-Воля”.

  Кому продають

  У січні цього року французький мільярдер Ксав’є Ньєль заявив, що його інвестиційна компанія NJJ Capital погодилася заплатити $500 млн за українські підрозділи Turkcell Iletisim Hizmetleri AS.

  Ньєль тоді сказав, що телекомунікаційні операції його компанії вже ведуться в сусідній з Україною Польщі через Iliad, а великий обсяг трафіку в роумінгу між країнами означає, що угода “має сенс”. Ньєль назвав ціну “дешевою” в порівнянні з прибутком lifecell.

  Угода, про яку було оголошено в грудні минулого року без уточнення вартості, надасть NJJ Capital контроль над Lifecell LLC, LLC Global Bilgi та LLC Ukrtower.

  Хто такий Ксав’є Ньєль

  Майбутній власник українського lifecell – засновник і мажоритарний акціонер третього за величиною мобільного оператора Франції Iliad, (працює під брендом Free), співвласник газети Le Monde, а також власник найбільшого телеком-провайдера Монако – Monaco Telecom, швейцарського телеком-провайдера Salt Mobile та ірландської телеком-компанії Eir.

  Станом на квітень 2024 року статки Ньєля оцінювалися в $10 млрд.

  Підприємницька діяльність

  Ньєль став мільйонером у віці 24 років, після того, як за 40 млн євро продав власноруч створену компанію Worldnet – першого інтернет-провайдера у Франції. До того, вирішивши не вступати до університету, Ньєль займався інформаційною системою Minitel, створивши на її основі секс-чат.

  У 1998 році Ньєль створив компанію Free, яка надавала доступ одночасно до високошвидкісного інтернету, кабельного телебачення та телефонного зв’язку.

  Розвиваючи інтернет-послуги, Ньєль паралельно інвестував у еротичні шоу та секс-шопи Парижа та Ельзасу.

  Окрім того, у його списку інвестицій – інформаційні сайти Mediapart та Bakchich, технологічна компанія Ateme, музичний сервіс Deezer та система електронних платіжних послуг Square.

  У березні 2010 року Ньєль став співзасновником приватного інвестиційного фонду Kima Ventures, котрий із лютого 2010 по серпень 2014 року вклав свої кошти в 330 компаній у 32 країнах світу, завдяки чому видання Business Insider назвало Ньєля одним із найактивнішими ангел-інвесторів у світі.

  Вдалий “шлюб” та дружба із Макроном

  Ньєль не одружений, проте його партнеркою є французька бізнесвумен Дельфін Арно – директорка та виконавча віцепрезидентка Louis Vuitton а також голова правління і головна виконавча директорка Dior. Ньєль та Арно мають двох дітей 2012 та 2016 років народження.

  Дельфін Арно – дочка Бернара Арно, найбагатшої людини в світі зі статками $215 млрд, і саме сім’я Арно є власниками групи Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH), котра володіє брендами Louis Vuitton, Givenchy, Kenzo, Chaumet, Moët & Chandon, Hennessy, TAG Heuer та іншими.

  Таким чином Ксав’є Ньєля – майбутнього власника українського мобільного оператора lifecell – цілком можна вважати зятем найбагатшої людини в світі.

  Дельфін Арно товаришує із першою леді Франції Бріжит Макрон, а самого Ньєля регулярно бачать у Єлисейському палаці.

  Джерело: https://patrioty.org.ua/