Перейти до вмісту
Главная страница » Квантову інформацію передали звичайним оптоволокном

Квантову інформацію передали звичайним оптоволокном

  Міжнародна група вчених із Великої Британії та Німеччини домоглася прориву в роботі над створенням квантових інформаційних мереж, які в майбутньому можуть стати альтернативою звичному інтернету. Відповідне дослідження було опубліковане в науковому журналі Science Advances, повідомляє Sat.Net.

  Команда вперше зуміла створити, зберегти й вилучити квантові дані. Для цього фахівці спроєктували систему на основі пристроїв квантової пам’яті.

  У звичайних телекомунікаціях, таких як інтернет або телефонні лінії, інформація може бути втрачена під час передачі на великі відстані. Щоб цього не відбувалося, в мережі включають ретранслятори, які зчитують і відтворюють сигнал, поки той рухається до пункту призначення.

  У квантових системах не можна використовувати звичайні ретранслятори, оскільки будь-яка спроба зчитати й скопіювати дані у квантовому вигляді призведе до їхнього знищення.

  Вчені розв’язали цю проблему, передаючи квантову інформацію у вигляді заплутаних фотонів. Фотони мають певні довжини хвиль, але пристрої для їх створення та зберігання часто налаштовуються на роботу з різними довжинами хвиль, запобігаючи взаємодії.

  Щоб забезпечити інтерфейс пристроїв, команда створила систему, в якій обидва пристрої використовували одну й ту саму довжину хвилі.

  «Квантова точка» виробляла звичайні фотони. Потім вони передавалися в систему квантової пам’яті, яка зберігала фотони в хмарі атомів рубідію. Лазер «вмикав» і «вимикав» пам’ять, даючи змогу фотонам зберігатися і вивільнятися на вимогу.

  Довжина хвилі цих двох пристроїв не тільки збігається, а й перебуває на тій самій довжині хвилі, що і телекомунікаційні мережі, які використовуються сьогодні. Це дає змогу передавати дані звичайними оптоволоконними кабелями, звичними для повсякденних підключень до глобальної мережі.

  Тепер учені планують удосконалювати систему, щоб збільшити стабільність фотонів, час їхнього зберігання, а також зробити обладнання компактнішим.

  Джерело: https://mediasat.info/