Перейти до вмісту
Главная страница » Норвезький оператор відключив мідні лінії зв’язку

Норвезький оператор відключив мідні лінії зв’язку

  Майбутнє – за оптико-волоконними мережами: у компанії Telenor вказали на двері мідним лініям.

  Що трапилося

  Норвезька телекомунікаційна компанія Telenor Norge заявила про відключення мідних мереж. Їх було вимкнено наприкінці минулого року – як і планувалося.

  Компанія підтвердила відключення мідних мереж у пресрелізі, відзначивши, що останній голосовий дзвінок через них було здійснено 19 грудня 2022 року.

  Демонтаж мідних ліній

  Вперше у Telenor оголосили про наміри відмовитися від мідних ліній ще у 2019 році. На той час до цих мереж було під’єднано 900 000 абонентів.

  На момент відключення мідних мереж, послугами зв’язку за цією технологією користувалося ще 37 000 абонентів. Щоправда, всі вони були клієнтами інших провайдерів, які лише використовували інфраструктуру компанії Telenor за умовами договорів.

  Наразі компанія Telenor розпочинає процес демонтажу обладнання відключених мідних мереж, яке встановлене на приблизно 4 500 майданчиках.

  Раніше ми повідомляли, що «Укртелеком» також модернізує власну інфраструктуру, замінюючи мідні кабелі на оптичні. Оператор вже збудував мережі нового покоління у Дніпрі та Одесі.

  Разом з тим, вчені з Кембриджського університету стверджують, що мідний телефонний кабель здатен забезпечувати гігабітні швидкості.

  Джерело: https://mediasat.info/