Офіс ефективного регулювання BRDO звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням зберегти спрощену систему оподаткування для інтернет-провайдерів країни. Як повідомляє пресслужба BRDO, це рішення пов’язане з нещодавнім роз’ясненням Державної податкової служби (ДПС), яке забороняє юридичним особам, що надають електронні комунікаційні послуги, застосовувати спрощену систему оподаткування.
Експерти BRDO вважають таке трактування норм Закону «Про електронні комунікації» і Податкового кодексу помилковим. На їхню думку, це може призвести до погіршення якості та подорожчання доступу до інтернету по всій Україні.
За даними BRDO, у сегменті фіксованого широкосмугового доступу до мережі Інтернет в Україні працює близько 4 тисяч постачальників, переважно малих підприємств, які користуються спрощеною системою оподаткування. Скасування цієї системи може змусити малий бізнес нести непропорційно високі витрати порівняно з великими провайдерами, що значно знизить їхню конкурентоспроможність.
«Можливість користуватись послугами Інтернету вже стала базовою потребою для сучасної людини, а в умовах війни перетворилась на одну з умов своєчасного інформування про небезпеку і подальшого виживання», – наголошують експерти BRDO.
Серед можливих негативних наслідків такого рішення BRDO називає:
- Зменшення конкуренції та монополізацію ринку фіксованого широкосмугового доступу.
- Погіршення сталості мереж.
- Збільшення витрат держави на забезпечення доступності універсальних послуг.
BRDO пропонує Кабінету Міністрів вжити заходів щодо приведення позиції ДПС у відповідність до Податкового кодексу, Закону «Про електронні комунікації» та Конституції України, зокрема скасувати згадане роз’яснення ДПС.
Експерти BRDO наголошують на важливості збереження спрощеної системи оподаткування для українських інтернет-провайдерів, в тому числі юридичних осіб, для підтримки конкуренції та доступності інтернет-послуг в Україні.
Джерело: https://mediasat.info/