Перейти до вмісту
Главная страница » У Греції оператори відключають мережі 3G.

У Греції оператори відключають мережі 3G.

  На ринку мобільного зв’язку Греції працюють три оператори: Nova (раніше відомий як Wind Hellas), Vodafone Greece та Cosmote. І всі вони прийняли рішення про відключення 3G-мереж. А дехто з них – навіть завершив цей процес. Нижче – всі подробиці.

  Nova відключить 3G в березні

  Грецький оператор послуг фіксованого та мобільного зв’язку Nova повідомляє про наміри повністю відключити свої мережі 3G до кінця березня поточного року.

  Послуги зв’язку у цьому стандарті будуть поступово вимикатися регіон за регіоном: процес розпочнеться у Македонії та Фракії у середині лютого та завершиться в березні в Аттиці.

  Частотний ресурс, який наразі використовується мережами 3G, буде перерозподілено для мереж 4G та 5G. При цьому у компанії відзначили, що її мережа 2G продовжуватиме працювати, аби забезпечувати підключення клієнтів, які користуються старими телефонами.

  Додамо, 16 серпня 2021 року було оголошено, що United Group, якій належить компанія Nova, придбала компанію Wind Hellas приблизно за 1 мільярд євро. 2 січня 2023 року завершилася процедура поглинання. Таким чином з 11 січня цього року назву бренду Wind Hellas було змінено на Nova.

  Vodafone Greece починає виводити з експлуатації мережу 3G

  Компанія Vodafone Греція інформує своїх клієнтів про те, що нею було розпочато процес поступового відключення мережі 3G. Як очікується, він завершиться по всій країні протягом першої половини 2023 року.

  Абонентам рекомендується перевірити тип технології, яку підтримують їхні ґаджети (2G, 3G, 4G або 5G), а також тип своєї SIM-карти. Це можна зробити в будь-якому магазині мережі Vodafone.

  Компанія Vodafone гарантує, що всі її абоненти, які використовують  SIM-карти старих типів, у тих самих пунктах зможуть їх негайно і безплатно замінити. Доступ до інтернету здійснюватиметься через мережі 4G і 5G за допомогою U-SIM карт. На послуги голосового зв’язку та обміну повідомленнями (SMS) цей процес не впливатиме, тому вони працюватимуть у звичайному режимі.

  Контрактні абоненти, що підключені за програмою Kartoprogrammatos, та абоненти послуг передоплати, підключені за програмою Kartokinitis, яких торкнеться відключення мереж 3G у тому чи іншому регіоні, матимуть право розірвати свій договір без попередження. Вони могуть здійснити це протягом двох місяців з дати відключення технології, про яку їх проінформують через SMS-повідомлення.

  Cosmote вже вимкнув 3G

  Грецька телекомунікаційна компанія Cosmote єдиний оператор, який здійснив вимкнення 3G. Процес відключення мереж мобільного зв’язку у стандарті 3G було розпочато у вересні 2021 та завершено до кінця року.

  Звільнений таким чином частотний ресурс наразі використовується для розширення мереж 4G і 5G.

  У компанії Cosmote стверджують, що її мережа 4G охоплює 99% населення Греції, а охоплення мереж 5G вже досягло позначки у 80%. Мережа 2G компанії продовжує функціонувати для підтримки роботи служб голосового зв’язку та передачі SMS-повідомлень.

  Нещодавно ми повідомляли, що Велика Британія також розпочинає вимкнення 3G-мереж, а оператори у Сполучених Штатах вже відключили всі свої мережі третього покоління.

  Джерело: https://mediasat.info/