Перейти до вмісту
Главная страница » Прийнято стандарт Li-Fi 802.11bb – він у 100 разів перевершує Wi-Fi за швидкістю

Прийнято стандарт Li-Fi 802.11bb – він у 100 разів перевершує Wi-Fi за швидкістю

  Li-Fi не тільки забезпечує швидкість у 100 разів більшу, ніж у Wi-Fi, але й гарантує вищий рівень безпеки.

  Некомерційна асоціація Інститут інженерів з електротехніки та радіоелектроніки (IEEE) ухвалила новий стандарт бездротового зв’язку 802.11bb на основі оптичної передачі інформації – Li-Fi (Light Fidelity). Це революційне рішення в галузі комунікацій пропонує швидкість передачі даних у 100 разів вище, ніж у Wi-Fi, і може досягати виняткової позначки у 224 ГБ/с. Затвердження стандарту вітають виробники, які вже активно працюють над впровадженням систем Li-Fi.

  Особливості та переваги Li-Fi

  Li-Fi відрізняється від традиційних бездротових технологій, таких як Wi-Fi та 5G, використанням оптичного діапазону передачі даних. Замість радіохвиль Li-Fi використовує мерехтіння світла за допомогою звичайних світлодіодних ламп. Фотони, непомітні для людського ока, перетворюються на інформацію на приймачі. Це забезпечує вищий рівень безпеки та конфіденційності, оскільки світло поширюється лише в межах прямої видимості, що запобігає проникненню через стіни та знижує ризик перешкод та прослуховування. До того ж Li-Fi дозволяє здійснювати точну навігацію всередині будівель із рівнем похибки до сантиметра.

  Обмеження та перспективи

  Попри переваги, Li-Fi має й обмеження. Технологія працює тільки в межах приміщення, а не на відкритій місцевості, і вимагає прямої видимості між передавачем та приймачем. Радіохвилі, що використовуються Wi-Fi й 5G, продовжать залишатися кращими варіантами передачі даних на великі відстані. Однак там, де це можливо і виправдано, впровадження Li-Fi матиме попит, надаючи значні переваги.

  https://youtube.com/watch?v=kDqA1-ldTOI%3Ffeature%3Doembed%26enablejsapi%3D1

  Майбутнє Li-Fi

  З публікацією стандарту IEEE 802.11bb, виробники отримали надійнішу основу для розробки та впровадження пристроїв Li-Fi. Компанія pureLiFi, що є одним із провідних представників цієї технології, вже представила модуль Light Antenna ONE, який готовий до інтеграції у підключені пристрої. Цей компактний елемент розміром всього 14,5 мм пропонується OEM-виробникам для оцінки та тестування. Очікується, що найближчим часом на ринку з’явиться широкий спектр пристроїв із підтримкою Li-Fi, і експерти прогнозують їхнє активне впровадження вже до проведення виставки Mobile World Congress у лютому наступного року.

  Li-Fi відкриває нові можливості передачі даних і обіцяє революцію у сфері комунікацій. За допомогою нього швидкість передачі даних, а також рівень безпеки та конфіденційності досягають високих значень. Це ще один приклад інновацій, які допоможуть розвивати та вдосконалювати інформаційні технології у майбутньому.

  Джерело: https://mediasat.info/