Перейти до вмісту
Главная страница » «Київстар» запускає першу в Україні мережу точного позиціонування RTK

“Київстар” запускає першу в Україні мережу точного позиціонування RTK

  Мобільний оператор “Київстар” до кінця вересня запустить сервіс точного позиціонування RTK (Real-Time Kinematic), який, як очікують, найперше буде затребуваним в аграрному й оборонному секторах.

  Про це повідомив президент компанії Олександр Комаров на зустрічі бізнес-лідерів “EBA Global Outlook: Нова економіка України”, організованій Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА)

  “Цього місяця ми запускаємо першу мережу RTK. Це датчики, які дають дуже високу точність GPS-сигналу в Україні. Запускаємо разом з американською компанією…”, – повідомив Олександр Комаров.

  За його словами, очікується, що найбільшим замовником сервісу стане агросектор.

  “Технологія дасть змогу техніці працювати з точністю до двох сантиметрів”, – зазначив Комаров.

  Президент “Київстар” висловив сподівання, що великим замовником послуги може також бути, зокрема, оборонний сектор.

  “Ми сподіваємося, що великим замовником цієї послуги можуть бути наші сили оборони – там теж є запит на точне позиціонування”, – сказав він.

  За словами Комарова, “Київстар” спільно з Міноборони вже реалізує великий пілотний проєкт із використанням супутникового зв’язку.

  Нагадуємо:

  Технологія RTK (Real-Time Kinematic) опрацьовує сигнал навігаційної супутникової системи (GNSS, Global Navigation Satellite System) і допомагає онлайн у реальному часі отримувати координати для техніки з точністю 2,5 см. RTK-система складається з мережі наземних базових GNSS-станцій, програмного забезпечення, супутникової антени, джерела безперебійного живлення та засобів зв’язку.

  Джерело: https://www.epravda.com.ua/