Перейти до вмісту
Главная страница » В Україні з’явився реєстр заблокованих сайтів – UAblocklist

В Україні з’явився реєстр заблокованих сайтів – UAblocklist

  В Україні з’явився новий інструмент, призначений для забезпечення прозорості у сфері обмеження доступу до вебресурсів. Команда UAblocklist анонсувала створення «відкритого реєстру всіх заблокованих сайтів» з метою надання громадськості доступу до інформації про блокування та підстави для них. Про це повідомляє dev.ua.

  UAblocklist позиціює свій проєкт як некомерційну ініціативу, яка є єдиною відкритою базою даних, що містить інформацію про всі сайти, заблоковані в Україні. Цей реєстр надає можливість для всіх зацікавлених сторін, включно з інтернет-провайдерами, громадськими активістами та журналістами, вивчати й аналізувати обмеження, що застосовуються до інтернет-ресурсів у країні.

  Реестр заблокированных сайтов – UAblocklist

  Наразі UAblocklist містить інформацію про 1613 заблокованих ресурсів. Користувачі можуть сортувати цей список за статусом блокування (заблоковано/розблоковано), за державними органами, які ухвалили рішення про блокування, а також обирати часовий період блокування. Крім того, реєстр надає інформацію про заблоковані IP-адреси сайтів і потенційну дату їхнього розблокування.

  Проєкт UAblocklist також активно слідкує за змінами в законодавстві, пов’язаними з регулюванням інтернету, і надає зручний формат реєстру для відстеження блокувань інтернет-ресурсів. Він також розповідає про цікаві випадки обмеження доступу до сайтів та вплив санкцій на доступність вебресурсів у мережі інтернет.

  Джерело: https://mediasat.info/