Перейти до вмісту
Главная страница » lifecell оштрафовано на 10,4 млн грн за недостатнє забезпечення резервного живлення базових станцій

lifecell оштрафовано на 10,4 млн грн за недостатнє забезпечення резервного живлення базових станцій

  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК), оштрафувала оператора мобільного зв’язку lifecell на 10,4 мільйонів гривень. Причиною стало невиконання вимог щодо забезпечення автономним електропостачанням базових станцій на випадок блекаутів.

  Як повідомляє регулятор, з січня 2023 року проводились позапланові перевірки операторів на виконання вимог Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) щодо автономного електрозабезпечення базових станцій на випадок відсутності електропостачання терміном до 3 діб.

  Перевірки здійснювались у низці областей, зокрема Київській, Львівській, Одеській, Рівненській та інших. Порушення вимог було зафіксовано у всіх трьох великих операторів – Vodafone Україна, Київстар та lifecell.

  Проте два оператори, Vodafone та Київстар, усунули виявлені порушення після отримання приписів від НКЕК. А от lifecell не виконав вимоги регулятора щодо забезпечення автономними джерелами живлення базових станцій на території Рівненської області.

  У зв’язку з цим, відповідно до Закону України «Про електронні комунікації», НКЕК прийняла рішення оштрафувати ТОВ «лайфселл» на суму 10,4 млн грн (десять мільйонів чотириста п’ятдесят тисяч п’ятсот одинадцять гривень 70 копійок), що становить 0,1% від доходу компанії за надання телеком-послуг за останній звітний рік.

  Регулятор наголошує на важливості дотримання операторами вимог щодо стійкості телекомунікаційних мереж в умовах воєнного стану для забезпечення безперебійного зв’язку для українців.

  Джерело: https://mediasat.info/