Перейти до вмісту
Главная страница » Amazon показала супутникові термінали Project Kuiper: ось як вони виглядають

Amazon показала супутникові термінали Project Kuiper: ось як вони виглядають

  У компанії Amazon оголосили про розробку лінійки клієнтських терміналів для мережі супутникового широкосмугового Інтернет-доступу Project Kuiper.

  Що відомо про термінали

  Стандартний термінал має площу приблизно 70 квадратних сантиметрів, товщину 2.5 см і важить менш як 2.3 кг (без монтажного кронштейна). Згідно з інформацією, наданою Amazon, ця модель може забезпечувати швидкість передачі даних до 400 Мбіт/сек і коштуватиме менше ніж 400 доларів.

  Amazon також розробляє меншу модель з розміром у 45 квадратних сантиметрів, яка схилить чашу терезів лише на 0,5 кг. Ця мініверсія забезпечить максимальну швидкість передачі даних 100 Мбіт/сек і може бути ідеальною для економних споживачів або корпоративних клієнтів, які бажають під’єднати пристрої Інтернету речей.

  На протилежному кінці лінійки розмістилися моделі з високою пропускною здатністю, призначені для реалізації урядових, телекомунікаційних і корпоративних проєктів. В Amazon відзначають, що ця модель розміром 7.5 на 11.8 см буде здатна забезпечувати швидкість передачі даних до 1 Гбіт/сек.

  Термінали Project Kuiper
  Термінали Project Kuiper
  Термінали Project Kuiper

  Що відомо про чіп Prometheus

  Клієнтські термінали збираються на спеціально розробленому чіпі базової смуги, який відомий під кодовою назвою Prometheus. У Amazon заявили, що чіп поєднує в собі обчислювальну потужність модемного чіпа 5G. Він подібний до тих, що використовуються в смартфонах. Тобто з можливостями стільникової базової станції, яка здатна керувати тисячами одночасних з’єднань, і спроможністю мікрохвильової зворотної антени підтримувати з’єднання «точка-точка».

  Чип Prometheus

  Сфера застосування чіпів Prometheus не обмежується клієнтськими терміналами. У Amazon кажуть, що це апаратне забезпечення також можна побачити у супутниках Project Kuiper і наземних шлюзових антенах. При цьому воно забезпечує здатність кожного супутника обробляти до 1 Тбіт/сек трафіку.

  Що далі

  Очікується, що першу серію супутників для системи Project Kuiper запустять на орбіту у першій половині 2024 року. А сама послуга стане доступною для клієнтів до кінця того ж року.

  У травні ж поточного року Amazon планує вивести на орбіту два прототипи супутників – їх буде запущено ракетою Vulcan Centaur від United Launch Alliance. Вартість послуги та те, де вона буде доступна, ще не визначено.

  Джерело: https://mediasat.info/