Перейти до вмісту
Главная страница » Amazon виходить на європейський ринок мереж 5G завдяки угоді з німецьким оператором

Amazon виходить на європейський ринок мереж 5G завдяки угоді з німецьким оператором

  Американський гігант онлайн-ритейлу Amazon розширює свій бізнес у сфері хмарних технологіях завдяки виходу на ринок європейських телеком-послуг. Як повідомляє Reuters, невдовзі близько мільйона 5G-клієнтів оператора Telefonica Germany (O2 Telefonica) будуть переведені на хмарну платформу Amazon Web Services (AWS).

  Це перший у світі випадок, коли оператор мобільного зв’язку переносить власну базову мережу на загальнодоступну хмарну інфраструктуру. Директор з технологій та інформації O2 Telefonica Маллік Рао зазначив, що до 2025-2026 років компанія планує розмістити на AWS не менше 30-40% своїх клієнтів.

  Базова мережа телекомунікаційного оператора, що складається з високопродуктивних серверів, забезпечує безпечну маршрутизацію даних та дзвінків. Перенесення її на публічну хмару дозволить скоротити витрати, збільшити масштабованість та уможливить проведення ремонту без перебоїв в обслуговуванні.

  Аналітики прогнозують стрімке зростання глобального ринку хмарних технологій у секторі телекомунікацій з $19,7 млрд у 2021 до $108,7 млрд у 2030 році. Це стане потужним драйвером для гравців масштабу Amazon найближчі 12 місяців.

  Для реалізації проєкту AWS співпрацює з Nokia, яка надаватиме програмне забезпечення, водночас американська компанія відповідатиме за хмарну інфраструктуру та сервіси. Фінансові деталі угоди наразі не розголошуються.

  Джерело: https://mediasat.info/