Перейти до вмісту
Главная страница » Євросоюз прокладе кабель дном Чорного моря задля зменшення інтернет-залежності від Росії

Євросоюз прокладе кабель дном Чорного моря задля зменшення інтернет-залежності від Росії

  Європейський союз планує прокласти підводний кабель для поліпшення зв’язку з Грузією та зменшення залежності від ліній, що проходять через Росію. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на програмний документ Європейської комісії.

  Вартість проєкту, який передбачає прокладання кабелю на відстані 1100 кілометрів через міжнародні води Чорного моря, оцінюється в 45 мільйонів євро. Його реалізація дозволить зв’язати країни-члени ЄС з регіоном Кавказу.

  Головною метою проєкту є зниження «залежності регіону від наземних оптоволоконних з’єднань, які проходять транзитом через Росію», – зазначається в документі Єврокомісії.

  Інтернет кабель через Чорне море

  У 2021 році ЄС та Грузія вже домовилися про протягнення підводного інтернет-кабелю по дну Чорного моря з метою поліпшення цифрового зв’язку в Грузії. Однак військовий конфлікт на території України надав додаткового поштовху проєкту, оскільки з’явилася «необхідність створення більш надійного та стабільного з’єднання», – повідомляє FT з посиланням на джерело, знайоме з деталями проєкту.

  При цьому уточнюється, що наразі не узгоджено терміни реалізації проєкту.

  Крім того, як зазначається в FT, існує ще один проєкт з прокладання кабелю в Чорному морі. Британський оператор Vodafone розглядає можливість прокладання кабелю в рамках проєкту Kardessa. Цей кабель з’єднає Україну з Болгарією, Туреччиною та Грузією, а потім буде протягнутий під землею до Вірменії, Казахстану і далі в Азію.

  Джерело: https://mediasat.info/