Перейти до вмісту
Главная страница » У кроці від глобального покриття: OneWeb близька до створення проєкту супутникового інтернету

У кроці від глобального покриття: OneWeb близька до створення проєкту супутникового інтернету

  Компанії OneWeb залишається провести запуск лише однієї партії супутників, аби завершити розгортання на орбіті угруповання з апаратів першого покоління.

  Оператор мережі низькоорбітальних (LEO) супутників OneWeb підтвердив успішне розгортання у космосі ще 40 супутників, які поповнили його угруповання. Також підтверджено інформацію про наступний запуск, запланований на кінець поточного місяця. У разі успіху – OneWeb завершить створення глобального угруповання супутників першого покоління.

  Сімнадцятий запуск

  Останній станом на тепер запуск було проведено компанією SpaceX зі стартового майданчика у штаті Флорида 9 березня. Супутники OneWeb успішно відокремилися від ракети-носія та розподілилися на три групи, розгортання кожної з яких займало 40 хвилин. Після цього було підтверджено отримання сигналу від усіх 40 супутників.

  https://youtube.com/watch?v=AfWFGJMTSqw%3Ffeature%3Doembed

  Цей запуск став для компанії OneWeb вже сімнадцятим і є передостанньою місією у програмі формування на низькій навколоземній орбіті супутникового угруповання першого покоління (Gen 1). Його мета полягає в забезпеченні глобального покриття вже у 2023 році. Наразі компанія має на орбіті вже 582 супутники.

  «Після цього запуску компанії OneWeb залишиться провести лише одну місію для завершення розбудови супутникового сузір’я першого покоління. Тому ми вже на шляху до забезпечення глобального покриття у 2023 році», – зазначив генеральний директор OneWeb Ніл Мастерсон.

  Коли останній запуск

  26 березня Індійська організація космічних досліджень (ISRO) планує запустити останні 36 супутників OneWeb.

  Супутники, мають вивести на орбіту з космічного центру Сатіша Дхавана в Шріхарікоті за допомогою ракети-носія Mark-3 (LVM3).

  Цей запуск стане другою партією супутників, які будуть запущені у космос з території Індії. У жовтні минулого року 36 супутників OneWeb Gen-1 вже були запущені на орбіту в рамках комерційної угоди, укладеної між NewSpace India Limited (NSIL), яка є комерційним підрозділом ISRO, і OneWeb.

  Що далі

  Компанія OneWeb уже має активні рішення для підключення клієнтів у ключових географічних регіонах по всьому світу. Вона також готується під’єднати до Інтернету нові території завдяки партнерству з провідними провайдерами, зокрема Veon, Orange, Galaxy Broadband, Paratus, Telespazio тощо.

  OneWeb також планує злитися з французькою компанією Eutelsat, яка через свою супутникову мережу розповсюджує телеканали. Після завершення цього злиття компанія також зможе відігравати роль у європейській телекомунікаційній мережі IRIS².

  Компанія OneWeb має у космосі менше тисячі супутників. Однак, відчуває готовність конкурувати із Starlink Ілона Маска. Ера супутникового Інтернету справді почалася.

  Джерело: https://mediasat.info/