Перейти до вмісту
Главная страница » Українців попереджають: хакери з росії поширюють віруси через торенти

Українців попереджають: хакери з росії поширюють віруси через торенти

  У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації попереджають про небезпеку завантаження зламаного програмного забезпечення, адже російські хакери, в тому числі спецслужби, поширюють віруси через торенти.

  Хакери троянізують ISO та установчі файли й розміщують їх у безкоштовному доступі на торент-трекерах. Якщо жертва завантажує та встановлює такі файли на свій компʼютер, хакери дістають доступ до його вмісту і можуть протягом тривалого часу залишатися непомітними”, – ідеться у повідомленні.

  У Держслужбі зауважили, що у багатьох пострадянських країнах системні адміністратори й досі використовують неліцензійне програмне забезпечення (в тому числі операційні системи) в установах та компаніях різних форм власності, що розповсюджується за допомогою торент-трекерів.

  “Встановлюючи зламане ПЗ із торентів, вони фактично надають доступ російським спецслужбам до вмісту робочих машин. Особливо небезпечним є використання зламаної операційної системи, адже в такому випадку зловмисники мають повний адміністративний доступ до компʼютера, на якому її встановлено”, – наголосили в Держспецзв’язку.

  Як повідомляв Укрінформ, за інформацією Держспецзв’язку, дев’ять із десяти кібератак відбуваються через необережність чи відсутність знань у персоналу.

  Джерело: https://www.ukrinform.ua/