Перейти до вмісту
Главная страница » Українські ІТ розробки захищають банківську систему

Українські ІТ розробки захищають банківську систему

  Під час повномасштабного вторгнення кількість кібератак в Україні зросла у 3,5 раза порівняно з 2021-м роком.  Відносно небагато з них припадають на фінансовий сектор – так НБУ зафіксував понад 250 спроб атакувати банківську систему у 2022 році. Разом з тим, ціна вдалих атак може бути дуже високою. GlobalLogic розповідає, як технології допомагають убезпечити систему фінансів.

  Обсяги міжнародної допомоги Україні перевищили 38 млрд доларів, а загальна сума донатів на ЗСУ та гуманітарні ініціативи склала 98,9 млрд грн. Через значні фінансові транші українська фінсистема знаходиться під особливим прицілом хакерів та зловмисників. Проте, розробки  українських спеціалістів з кібербезпеки допомагають захистити  фінансовий сектор.

  Розробки для захисту

  Розробки українських інженерів GlobalLogic зменшують ризики банків та захищають кошти громадян. Фінансові установи використовують наступні технології:

  • Криптографію, що підвищує конфіденційність транзакцій. Наприклад, криптографію використовують для захисту передачі даних між клієнтом та банком та у мобільних платежах.
  • Технологію блокчейна для прозорості та безпеки транзакцій. Завдяки блокчейну, внутрішня мережа жорстко реагує на будь-які зміни, тому втручання ззовні одразу стає помітним та дозволяє оперативно відреагувати на нього.
  • Системи багатофакторної автентифікації для додаткового захисту від зловмисників. Звичайного алгоритму автентифікації, де користувач вводить логін та пароль, недостатньо для повного захисту. Тому використовують додаткові чинники автентифікації: цифровий підпис, СМС з пін-кодом, карти доступу, токени тощо. Перехопити їх всі для хакерів значно складніше. А деякі чинники, як біометрію, особливо важко підробити.
  • Системи на основі штучного інтелекту та машинного навчання для виявлення та запобігання підозрілим операціям. Спеціалістам-аналітикам важко швидко обробити великі обсяги даних і помітити аномалії (в транзакціях чи авторизаціях), тоді як ШІ миттєво справляється з цією задачею.
   До того ж штучний інтелект та машинне навчання використовують для прогнозування кібератак. Машинне навчання аналізує минулі атаки на систему, їхні моделі та тенденції, і може використати ці дані для запобігання майбутнім спробам зламу.
  Українські ІТ розробки захищають банківську систему

  Стійкість до кібератак

  Автоматизовані банківські системи більш стійкі до кібератак та шахрайства. Так, розробки інженерів GlobalLogic для одного з банків Великобританії зменшили випадки шахрайства на 50% та економлять до 3 мільйонів фунтів щороку.

  Про це каже Юлія Штукатурова, старша віцепрезидентка з інжинірингу GlobalLogic:

  “НАЙСЛАБШИМ МІСЦЕМ ДЛЯ ХАКЕРІВ Є ЛЮДИ. КОРИСТУВАЧІ НЕРІДКО САМІ ДОПОМАГАЮТЬ ЗЛОЧИНЦЯМ, КОЛИ ВСТАНОВЛЮЮТЬ ОДНАКОВІ ДЛЯ ВСІХ АКАУНТІВ ПАРОЛІ ЧИ ПОШИРЮЮТЬ СВОЇ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ НА ПІДОЗРІЛИХ САЙТАХ”.

  Щоб якомога більше українців знали про правила безпеки в мережі, експерти GlobalLogic Education проводять спеціальні курси, як нещодавній “Тиждень Кібербезпеки”.

  Джерело: https://expert.com.ua/