Перейти до вмісту
Главная страница » Сьогодні 50 років з дня першого в історії дзвінка з портативного мобільного телефону

Сьогодні 50 років з дня першого в історії дзвінка з портативного мобільного телефону

  Перший дзвінок з портативного мобільного телефону був здійснений в Нью-Йорку у 1973 році. Під час дзвінка Купер перебував на розі 6-ї авеню та 55-ї вулиці.

  Перший у світі дзвінок з переносного мобільного телефону був здійснений 3 квітня 1973 року інженером компанії Motorola Мартіном Купером. Він підняв трубку прототипа свого мобільного телефону DynaTAC 8000X та зателефонував до компанії Bell Labs, щоб повідомити про те, що в нього вийшло здійснити дзвінок з портативного пристрою.

  Для першого розмови Мартін Купер вибрав свого конкурента та колегу з Bell Labs – Джоела Енгеля. Він набрав номер, але перша спроба з’єднання не вдалась – розмова була перервана.

  Купер спробував ще раз, і на цей раз з’єднання вдалося. Потім Купер вимовив перші слова, які коли-небудь були сказані через мобільний телефон: «Джоел, я дзвоню тобі через мобільний телефон, через справжній мобільник – персональний портативний пристрій. Я несу його з собою в сумці, і ти мене чуєш».

  Це був короткий, але історичний дзвінок з мобільника DynaTAC 8000X, який відкрив двері для нової ери зв’язку на відстані.

  DynaTAC 8000X
  Фото: Focus

  DynaTAC 8000X був першим переносним мобільним телефоном у світі. Він важив майже 1 кг, мав габарити 23х13х4,5 см і коштував близько 4 000 доларів США (що з урахуванням інфляції сьогодні було б приблизно 11 500 доларів). Його батарея заряджалась протягом 10 годин й забезпечувала розмови тривалістю всього 30 хвилин. Він використовував технологію аналогового зв’язку і міг працювати лише в радіусі дії найближчої базової станції.

  Після цього першого дзвінка компанія Motorola зайнялася розробкою та вдосконаленням мобільних телефонів, які стали більш доступними та зручними у використанні.

  Хоча перші мобільні телефони були дуже дорогими та габаритними, вони стали початком нової ери зв’язку на відстані й послужили відправною точкою для розвитку технологій, які ми використовуємо у наші дні. Сьогодні ж мобільні телефони є невіддільною частиною нашого повсякденного життя.