Перейти до вмісту
Главная страница » Суд арештував усі активи «Київстар», але оператор працює

Суд арештував усі активи «Київстар», але оператор працює

  За матеріалами СБУ суд наклав арешт на всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. Вони входять до оточення путіна та причетні до «схем» масштабного фінансування збройної агресії рф.

  Матеріали СБУ

  Рішення суду стосується 20 компаній та фінансово-кредитних установ, якими кремлівські олігархи володіють як кінцеві бенефіціари або через підконтрольні офшорні компанії. До таких компаній належить і найбільший оператор зв’язку Київстар, що контролюється цими олігархами через нідерландську компанію VEON Ltd.

  Самому ж “Київстару” належить частка у 69,99% в “Хелсі Україна”, що має доступ до медичних даних більшості українців. Крім того, оператору належить IT-компанія “Київстар.Тех”.

  У СБУ вважають, що арешт цього майна не дозволить російським власникам «переписати» його на підставних осіб, щоб уникнути подальшої передачі активів в дохід України.

  Київстар працює

  У свою чергу у Київстарі, завили, що компанія працює у звичному режимі, надає 24 млн абонентам високоякісні послуги цифрового електронного зв`язку і є надійним партнером держави та суспільства, сплативши тільки під час повномасштабного вторгнення понад 15 млрд грн податків і зборів, а також 1,4 млрд грн допомоги для подолання наслідків війни й наближення перемоги.

  Керівництво компанії вважає, що підсанкційна особа (Михайло Фрідман) не є кінцевим бенефіціарним власником «Київстару», жодним чином не впливає на діяльність компанії і не отримує ніякої фінансової чи іншої вигоди.

  20% у Фрідмана

  “Зазначена підсанкційна особа є міноритарним акціонером люксембурзької компанії LetterOne, яка є міноритарним акціонером міжнародної телеком групи VEON. Ще в лютому 2022 року його усунуто від будь-яких управлінських чи бізнесових процесів у LetterOne і VEON, а його активи в компанії LetterOne заморожені відповідно до фінансових санкцій США та Великої Британії”, – сказано у коментарі.

  “Фрідман має менше 20% в Київстарі” – підкреслив нещодавно у інтерв’ю Радіо НВ президент компанії Олександр Комаров. – Наприклад, найбільший міжнародний інвестор має приблизно 12%, ще один має вісім відсотків… Тобто це все влаштовано як великий міжнародний бізнес”.

  Джерело: https://expert.com.ua/