Перейти до вмісту
Главная страница » Прощавай, 3G: провідні оператори Австралії відключають мережі третього покоління

Прощавай, 3G: провідні оператори Австралії відключають мережі третього покоління

  Найбільші гравці австралійського ринку телекомунікацій починають відключати мережі 3G.

  Telstra, Optus та Vodafone – три найбільші телекомунікаційні компанії Австралії – оголосили про поступове згортання своїх мереж третього покоління (3G).

  Vodafone стане першим мобільним оператором, який повністю відключить мережу 3G на австралійському континенті. Очікується, що це станеться 15 грудня 2023 року. Після цієї дати абоненти Vodafone більше не зможуть використовувати 3G-мережу для здійснення мобільних дзвінків і передачі даних.

  «Вимкнення 3G-зв’язку – це стратегічне рішення, яке підкреслює прагнення компанії оптимізувати й сконцентрувати свої ресурси на більш сучасних мережевих технологіях», – говориться в офіційній заяві Vodafone.

  Слідом за Vodafone, аналогічним чином вчинить і Telstra, найбільший телекомунікаційний оператор Австралії. Компанія припинить надання послуг 3G 30 червня 2024 року, що відповідає її постійним зусиллям з підвищення продуктивності мережі та надання для користувачів передових стандартів зв’язку.

  «У найближчий рік ми відмовимося від використання 3G. Це означає, що після зазначеної дати абонентам слід забезпечити сумісність своїх пристроїв з більш сучасними стандартами зв’язку, такими як 4G і 5G», – пояснює Telstra на своєму офіційному сайті.

  Провайдер Optus буде останнім з «великої трійки», який відмовиться від 3G. Компанія планує підтримувати роботу своїх 3G-мереж до вересня 2024 року, але поступово переходитиме на більш сучасні технології.

  «У світлі стрімкого розвитку технологій абонентська база дедалі активніше переходить на більш сучасні стандарти зв’язку, тому 3G поступово поступається місцем більш передовим технологіям. Це стало ключовим фактором пыд час ухвалення рішення про відключення нашої 3G-мережі. Крім того, важливим моментом є вивільнення цінного частотного ресурсу, який раніше використовувався для 3G. Це дає нам можливість перерозподілити цей ресурс на вдосконалення та розширення мережі 4G, що безпосередньо підвищить якість обслуговування наших абонентів. Ухвалення рішення про відмову від 3G також має перспективне значення для впровадження технології 5G», – сказано в інструкції, яка адресована абонентам Optus.

  Мережі третього покоління були запущені в Австралії у 2003 році. Тепер же, після двох десятиліть з моменту розгортання таких мереж, їхній життєвий цикл підійшов до свого природного завершення. Мережі 3G забезпечували передачу даних і мобільний зв’язок протягом багатьох років, але з розвитком технологій цей стандарт почав застарівати.

  Втім, згідно з даними TelcoNews, на сьогодні від двох до трьох мільйонів пристроїв в Австралії продовжують залежати від мереж 3G. Ці пристрої несумісні з більш сучасними стандартами зв’язку, і можуть працювати тільки в мережах третього покоління.

  В Австралії існує всього три основні провайдери мобільного зв’язку – Telstra, Optus і Vodafone. Є також невеликі мобільні оператори, проте всі вони запускають свої послуги на базі мереж «великої трійки». Telstra має найширше покриття, що охоплює 99,5% населених пунктів Австралії.

  Джерело: https://mediasat.info/