Перейти до вмісту
Главная страница » Провайдери закликають депутатів припинити руйнування інтернет-мереж під час війни

Провайдери закликають депутатів припинити руйнування інтернет-мереж під час війни

  ІнАУ направила лист Голові ВРУ і керівникам парламентських фракцій: Лист № 101/1-10 від 28.11.2023 ВРУ щодо розгляду проекту Закону за реєстр. № 9593 від 09.08.2023.

  Асоціація закликає парламентарів внести до порядку денного ВРУ і прийняти як першочерговий законопроект № 9593 «щодо заборони демонтажу електронних комунікаційних мереж в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану».

                                      Ось текст листа

  Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 220 підприємств галузі інформаційно-комунікаційних технологій та постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з приводу наступного.

              9 серпня 2023 року у Верховній Раді України за № 9593 зареєстровано проект Закону про внесення змін до статті 115 Закону України «Про електронні комунікації» (щодо сприяння у забезпеченні сталого функціонування електронних комунікаційних мереж та надання електронних комунікаційних послуг, а також заборони демонтажу електронних комунікаційних мереж в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану) (далі – проект Закону), ініціаторами якого є народні депутати України Федієнко О.П., Зуб В.О. та інші.

              Положення проекту Закону направлені на врегулювання питання демонтажу електронних комунікаційних мереж в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану, що є вкрай нагальним для постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг для забезпечення сталого функціонування електронних комунікаційних мереж та, відповідно, стабільного та якісного надання електронних комунікаційних послуг абонентам у період дії правового режиму воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом № 2102-IX від 24.02.2022 (із змінами). Положення цього закону будуть дієвим запобіжником від неправомірних дій власників (володільців) інфраструктури об’єктів доступу, з використанням яких розміщаються мережі для надання електронних комунікаційних послуг, які своїми незаконними діями наносять не лише фінансові збитки постачальникам, а й ставлять під загрозу призупинення надання електронних комунікаційних послуг певним абонентам у період дії правового режиму воєнного стану.

              Зазначений проект Закону забороняє демонтаж електронних комунікаційних мереж чи їх частин в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану без рішення суду, і при цьому військові адміністрації мають сприяти постачальникам ЕКМП у забезпеченні сталого функціонування електронних комунікаційних мереж та надання електронних комунікаційних послуг.

              Необхідність прийняття такого Закону викликана випадками безпідставного припинення надання електронних комунікаційних послуг через незаконні дії володільців об’єктів інфраструктури телекомунікацій, які останнім часом набувають системного характеру. ІнАУ направляла до профільних комітетів Верховної Ради України лист від 25.08.2023 за № 76/1-6 щодо нагальної необхідності прийняття даного проекту Закону, в якому наводиться ряд таких конкретних випадків (копія листа додається). 

              Комітетом Верховної Ради України з питань цифрової трансформації надано Висновок від 19.10.2023 № 04-33/03-2023/230723, яким рекомендовано Верховній Раді України проект Закону включити до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України IX скликання та за наслідками розгляду в першому читанні прийняти його за основу.

              Прийняття проекту Закону є однією з умов виконання постачальниками електронних комунікаційних послуг вимог Указу Президента України №802/2022 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2022 року «Про забезпечення електронними комунікаційними послугами в умовах воєнного стану», зокрема, щодо забезпечення надання електронних комунікаційних послуг з дотриманням установлених показників якості для переліку об’єктів, визначених відповідним розпорядженнями НЦУ.

              Проте, до сьогодні, проект Закону не включений до порядку денного сесії Верховної Ради України та не розглянутий народними депутатами України, що ставить під загрозу стабільність якісного надання електронних комунікаційних послуг абонентам у період дії правового режиму воєнного стану і виконання відповідних рішень РНБО України.

              У зв’язку з цим, ІнАУ звертається з наступним:

  1. Голову Верховної Ради України, керівників депутатських фракцій та груп просимо якнайшвидше включити розгляд проекту Закону як першочергового до порядку денного сесії Верховної Ради України для розгляду на найближчому засіданні та проголосувати за прийняття закону.
  2. Комітет Верховної Ради України з питань цифрової трансформації просимо організувати проведення заходу (окремої наради чи розгляд окремого питання під час засідання комітету) із залученням представників профільних асоціацій у сфері електронних комунікацій, постачальників, Міністерства цифрової трансформації, РНБО України та інших зацікавлених органів влади, та обговорити питання нагальності та вжиття заходів щодо якнайшвидшого внесення проекту Закону на розгляд народних депутатів України, а також з актуальних питань забезпечення електронними комунікаційними послугами в умовах воєнного стану та на період післявоєнного відновлення.

  Насправді цей законопроєкт запізнився десь на півтора року!

  Бо окрім рашистів інтернет-мережі потерпають від свавілля українських енергетичних та комунальних царьків, що знищують їх заради хабарів.

  При тому, що ремонтні бригади ризикують життям своїх співробітників, що ремонтують пошкоджені мережі! При чому часто-густо ті мережі окрім мешканців використовують ЗСУ!

  Джерело: https://internetua.com/