Перейти до вмісту
Главная страница » Пентагон заплатить Маску за Starlink для України – Bloomberg

Пентагон заплатить Маску за Starlink для України – Bloomberg

  Компанія Ілона Маска SpaceX отримала контракт від Департаменту оборони США на Starlink для України. Про це повідомляє видання Bloomberg. Термінали придбають за кошти, виділені Конгресом Сполучених Штатів.

  Фінансуватимуть закупівлю терміналів коштом Ініціативи зі сприяння безпеці України. Вона створена для того, щоб забезпечити довгострокові потреби в безпеці країни.

  У грудні Департамент оборони США повідомив, що надасть Україні «термінали та послуги» супутникового зв’язку, але не підтвердив, що контракт отримає компанія Маска.

  «Ми продовжуємо працювати з цілою низкою глобальних партнерів, щоб забезпечити Україну необхідними їй стійкими супутниковими та комунікаційними можливостями», – заявили в Пентагоні.

  Водночас у відомстві зазначили, що супутниковий зв’язок життєво важливий у загальній комунікаційній мережі України, і тому «департамент уклав контракт із компанією Starlink на надання послуг такого роду».

  «Однак із міркувань оперативної безпеки та у зв’язку з критичним характером цих систем ми не володіємо додатковою інформацією щодо конкретних можливостей, контрактів або партнерів, щоб надати її на цей час», – йдеться в повідомленні.

  Військові чиновники США високо оцінили роль, яку портативні термінали Starlink зіграли в Україні після вторгнення Росії, забезпечивши зв’язок для цивільного населення і найважливіші комунікації для збройних сил країни.

  Джерело: https://itechua.com/