Перейти до вмісту
Главная страница » Не розкрилася антена: найпотужніший американський супутник зв’язку зіткнувся з технічними проблемами

Не розкрилася антена: найпотужніший американський супутник зв’язку зіткнувся з технічними проблемами

  Проблеми з розкриттям антени супутника ViaSat-3 Americas можуть спричинити виплату найбільшої страховки в історії космонавтики.

  Що сталося

  Компанія Viasat стикнулася з непередбаченими проблемами під час розгортання основної антени на своєму новому супутнику ViaSat-3 Americas. Якщо цю проблему не вдасться вирішити, це може спричинити виплату страховки на рекордну суму.

  Що відомо про супутник

  1 травня 2023 року супутник ViaSat-3 був успішно запущений за допомогою ракети Falcon Heavy і виведений на геостаціонарну орбіту у позицію 88.9° західної довготи.

  ViaSat-3 – це потужний супутник зв’язку, розроблений компанією Boeing. Він має масу 6,7 тонн і розмір з автобус. Його основним завданням є забезпечення пропускної спроможності на рівні 3 терабіти на секунду, що перевищує можливості поточного супутникового флоту Viasat на 500%. Пропускна спроможність досягається шляхом величезної антени, яка є однією з найбільших, що коли-небудь встановлювалися на телекомунікаційних супутниках. Для забезпечення її працездатності супутник був оснащений блоком з восьми сонячних батарей, довжиною 44 метри, що відповідає довжині літака Boeing 767. Однак після успішного виведення апарату на орбіту виникли проблеми з розгортанням його головної антени.

  https://youtube.com/watch?v=tlUTB3-iVgA%3Ffeature%3Doembed%26enablejsapi%3D1

  Поточна ситуація та можливі заходи

  Представники компанії Viasat не розголошують подробиці, але наголошують, що проблема серйозна. Наразі інженери та технічні фахівці оператора шукають рішення для розгортання антени. Viasat також проводить консультації з виробником антени з метою знайти способи її успішного розкриття.

  Водночас компанія також розробляє план дій для мінімізації можливих економічних втрат. Один із варіантів – передислокація інших супутників компанії та перерозподіл наступних апаратів класу ViaSat-3 для забезпечення додаткової пропускної спроможності у Північній та Південній Америці.

  ViaSat-3 Americas
  Так виглядає антена супутника в розгорнутому вигляді

  Наслідки та страховка

  У випадку, якщо проблему з ViaSat-3 не вдасться усунути, компанія Viasat може звернутися до страхової компанії з вимогою про виплату страхового відшкодування на рекордну суму 420 млн доларів. Це стане найбільшим випадком в історії космонавтики, коли страхові виплати досягнуть таких масштабів.

  Втім, компанія Viasat докладає максимум зусиль для розв’язання проблеми та мінімізації можливих наслідків цієї непередбаченої ситуації.

  Джерело: https://mediasat.info/