Перейти до вмісту
Главная страница » Міжнародний союз електрозв’язку готує стандарт для збільшення місткості оптико-волоконних кабелів

Міжнародний союз електрозв’язку готує стандарт для збільшення місткості оптико-волоконних кабелів

  Міжнародний союз електрозв’язку (ITU) опублікував новий технічний звіт. Він може стати основою для розробки дорожньої карти щодо встановлення стандартів Мультиплексування з просторовим розподілом (SDM) при передачі сигналів в оптико-волоконних кабелях широкосмугових мереж. Це, своєю чергою, дозволить збільшити місткість майбутніх каналів зв’язку для передачі великих даних, – пояснює видання ISPreview.

  Більшість оптико-волоконних кабелів, як правило, підтримують технологію Мультиплексування за довжиною хвилі (WDM). Якщо казати простими словами, то ця технологія одночасно об’єднує (мультиплексує) декілька оптичних сигналів в один оптико-волоконний кабель, передаючи їх за допомогою лазерних променів різних кольорів (тобто, різних довжин хвиль), що й забезпечує передачу даних. Існує також технологія Мультиплексування з розподілом часу (TDM), яка може допомогти передавати дані шляхом чергування каналів протягом певних проміжків часу.

  Однак, існує ще один варіант, який міг би чудово доповнити згадані вище технології мультиплексування. Мова йде про Мультиплексування з просторовим розподілом (SDM), в якому кабель може використовувати також декілька просторових каналів (тобто, простір також можна використати для передачі інформації). По суті, технологія SDM використовує поперечний розмір волокна для розділення каналів.

  Однак, проблема полягає в тому, що сучасні кабелі наближаються до так званого «ліміту Шеннона», що визначає орієнтовну максимальну швидкість, з якою вони можуть надійно передавати дані. Таким чином, SDM розглядається як один зі способів розв’язання даної проблеми. Але досі було складно досягти галузевого консенсусу щодо відповідних стандартів (тобто зробити це економічно ефективним способом непросто, оскільки технологія SDM, в її найбільш традиційному розумінні, може просто означати збільшення кількості волокон у кабелі).

  Варто усвідомлювати, новий технічний звіт 15-ї дослідницької групи ITU ще не є стандартом. Але це перший технічний документ, присвячений технології SDM, який був опублікований за згодою усіх організацій, що займаються розробкою стандартів. У документі визначаються та аналізуються потенційні властивості як одножильних, так і багатожильних оптичних волокон SDM.

  Джерело: https://mediasat.info/