Перейти до вмісту
Главная страница » Лазерний інтернет: Google забезпечує зв’язок у віддалених районах

Лазерний інтернет: Google забезпечує зв’язок у віддалених районах

  Технологічний гігант Google знову робить прорив у галузі зв’язку. На цей раз компанія запускає інноваційний проєкт, здатний змінити уявлення про передачу даних. За допомогою лазерних терміналів Google планує доставляти сигнали через атмосферу на великі відстані, не поступаючись швидкістю стандартним методам передачі.

  Проєкт Taara: співпраця Google та Bharti Airtel

  Нещодавно Alphabet, материнська компанія Google, оголосила про співпрацю з індійським оператором зв’язку Bharti Airtel в рамках проєкту під назвою Taara. Цей проєкт розроблявся з 2019 року і тепер стає реальністю, – пише Reuters.

  Мета проєкту Taara полягає у використанні лазерних терміналів передачі даних через атмосферу. Така технологія допоможе подолати прогалини в наземній мережній інфраструктурі та забезпечити доступ до інтернету в тих районах, де покриття стільникового зв’язку відсутнє або вкрай замало. Крім того, лазерні термінали дозволять підвищити якість інтернет-з’єднання в густонаселених районах, що особливо актуально для країн з величезною кількістю населення, наприклад, для Індії.

  Переваги лазерного інтернету

  Використання лазерних терміналів Taara обіцяє низку значних переваг:

  1. Висока швидкість передачі даних: кожен термінал Taara здатний передавати та отримувати дані зі швидкістю до 20 Гбіт/с, що можна порівняти з наземним телекомунікаційним обладнанням.
  2. Поліпшення якості з’єднання: лазерний інтернет забезпечує більш стабільне та швидкісне з’єднання, ніж радіохвилі, що використовуються у стільниковому зв’язку та Wi-Fi.
  3. Розширення зони покриття: технологія лазерного інтернету дозволяє доставляти сигнали на великі відстані через атмосферу, що значно розширює зону покриття мережі.
  Проєкт Taara від Google

  Проблеми та їх вирішення

  Як і будь-яка нова технологія, лазерний інтернет стикається з деякими проблемами. Лазерні сигнали чутливі до погодних умов і можуть слабшати або зникати через хмари, туман, задимлення та інші перешкоди на шляху світлових хвиль. Однак команда проєкту Taara заявляє, що багато з цих проблем було успішно вирішено завдяки модуляції потужності лазера та коректуванню обробки даних.

  Taara: зв’язок для 13 країн

  Проєкт Taara вже сьогодні допомагає зв’язати інтернет-сервіси у 13 країнах, включаючи Австралію, Кенію та Фіджі. Крім того, було укладено угоди з такими великими гравцями ринку зв’язку, як Econet Group та її підрозділом Liquid Telecom в Африці, інтернет-провайдером Bluetown в Індії та Digicel на тихоокеанських островах. Творці проєкту Taara ставлять перед собою амбітну мету – надати відносно дешевий зв’язок вартістю один долар за гігабіт для кінцевих споживачів.

  Google продовжує вести світ уперед, пропонуючи нові рішення та технології, які змінюють наше життя. Лазерний інтернет Taara обіцяє стати потужним інструментом для забезпечення зв’язку у віддалених районах та підтримання його високої якості у густонаселених місцях.

  Джерело: https://mediasat.info/