Перейти до вмісту
Главная страница » Кінець епохи 3G: Нова Зеландія вимикає застарілі мережі мобільного зв’язку

Кінець епохи 3G: Нова Зеландія вимикає застарілі мережі мобільного зв’язку

  Мобільні оператори Нової Зеландії – 2degrees, One NZ та Spark – до кінця 2025 року повністю відключать застарілі 3G-мережі. Таким чином вони планують звільнити спектр для розгортання більш сучасних і швидких технологій 4G та 5G.

  Чому відбувається такий перехід? По-перше, 3G вже не задовольняє висхідний попит користувачів на передачу даних і доступ до мультимедійних сервісів. 2degrees пояснює, що попит на 3G-пристрої суттєво впав, тому компанія ще у 2022 році припинила їх продаж. One NZ зазначає, що перехід на 4G/5G дозволить поліпшити якість голосового зв’язку та швидкість передачі даних.

  По-друге, вивільнений частотний спектр буде використано для розширення доступності новітніх мобільних технологій в усій країні. Зокрема, Spark наголошує, що вимкнення 3G сприятиме ширшому розгортанню 5G навіть у сільській місцевості Нової Зеландії.

  Для пересічних користувачів, які вже мають сучасні 4G/5G-пристрої, ця трансформація пройде непомітно. Однак ті, хто досі користується старими 3G-телефонами, планшетами чи розумними гаджетами, мають обов’язково замінити їх до кінця 2025 року, щоб не втратити зв’язок.

  Графік відключення 3G виглядає наступним чином: One NZ закриє мережу 31 березня 2025 року, 2degrees і Spark – наприкінці 2025 року. Проте оператори попереджають, що навіть після вимкнення 3G застарілі пристрої ще деякий час працюватимуть у мережі другого покоління, але з дуже низькою швидкістю інтернету та якістю дзвінків. Однак наприкінці 2025 року буде відключено і мережу 2G.

  Для споживачів це означає необхідність своєчасної заміни застарілих гаджетів. Операторами вже розіслано перші сповіщення, а до кінця 2024 року вони індивідуально проінформують усіх користувачів 3G про належні кроки. Адже без оновлення пристроїв на 4G/5G люди ризикують втратити доступ до мобільного інтернету, дзвінків і навіть екстрених викликів.

  Ті абоненти, чиї пристрої виявляться несумісними з новими мережами, зможуть вибрати заміну з широкого асортименту 4G/5G-гаджетів, які пропонують усі три оператори. А старі непотрібні моделі краще буде здати на утилізацію до магазинів операторів через загальнонаціональну схему RE:MOBILE, що діє на території Нової Зеландії.

  Для підприємств та інших корпоративних клієнтів процес переходу на нові технології може бути складнішим. Зокрема, завдяки 3G працює ще чимало пристроїв Інтернету речей (IoT), включно з різними датчиками, трекерами та системами безпеки. Їх також необхідно своєчасно замінити або перевести на нові мережі. Для допомоги бізнесу в таких питаннях оператори пропонують спеціальну підтримку.

  Звісно, процес модернізації мереж стикається й з певними незрозумілими моментами. Зокрема, залишається питання щодо покриття 4G/5G у віддалених регіонах країни, де поки працює лише 3G. Невирішеним також є майбутнє мобільного зв’язку для вразливих верств населення та можливості міжнародного роумінгу після відключення 3G. Проте оператори запевняють, що працюють над цим.

  Загалом, заплановане вимкнення застарілих 3G-мереж стане важливим кроком для розвитку високошвидкісного мобільного зв’язку в Новій Зеландії. Перехід на новітні 4G та 5G технології забезпечить доступ до сучасних інтернет-послуг і мультимедійного контенту, а також поліпшить якість дзвінків.

  Джерело: https://mediasat.info/