Перейти до вмісту
Главная страница » Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС

  Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм законодавства Європейського Союзу з питань роумінгу». Законодавчий акт, ухвалений Верховною Радою 22 травня, є важливим кроком на шляху євроінтеграції України в царині електронних комунікацій.

  Закон №10265 забезпечує приєднання України до спільної роумінгової зони з ЄС та надання українським користувачам послуг роумінгу на території Євросоюзу в режимі «Роумінг як вдома» (Roam-Like-At-Home/RLAH). Це означає, що під час подорожей до країн ЄС дзвінки, SMS та інтернет-трафік входитимуть до домашнього пакета послуг без додаткових платежів. Аналогічні переваги отримають і абоненти європейських операторів під час перебування в Україні.

  Прийнятий закон гармонізує національні норми в галузі електронних комунікацій із законодавством ЄС. Він покликаний суттєво поліпшити інвестиційний клімат для вітчизняного телекомунікаційного бізнесу. Українські компанії, працюючи за уніфікованими з Євросоюзом правилами, здобудуть високий ступінь довіри від європейських партнерів.

  Крім того, закон відкриває шлях для ефективної співпраці України з Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC). Це дозволить синхронізувати регуляторну політику в цій сфері відповідно до підходів, що діють у ЄС. Загалом, новий закон наближає Україну до отримання режиму внутрішнього ринку Євросоюзу в галузі електронних комунікацій.

  Підписання цього документа є важливим кроком на шляху інтеграції України до єдиного цифрового ринку ЄС. Громадяни матимуть змогу користуватися перевагами безперешкодного роумінгу в межах об’єднаної зони, а телекомунікаційний бізнес отримає нові можливості для зміцнення позицій і розвитку в уніфікованому правовому полі.

  Джерело: https://mediasat.info/