Перейти до вмісту
Главная страница » До 40 Гбіт/с: Китай випробував у космосі технологію оптичного супутникового зв’язку

До 40 Гбіт/с: Китай випробував у космосі технологію оптичного супутникового зв’язку

  Нова технологія «космічної оптичної комутації» представлена китайськими вченими.

  Група китайських учених оголосила про створення пристрою зв’язку, який обіцяє революцію у сфері комунікацій. Ця новітня розробка дає змогу передавати світлові сигнали без необхідності їхнього перетворення на електричні імпульси, відкриваючи перспективи для швидкого та ефективного зв’язку. Працює пристрій на основі технології «космічної оптичної комутації», – повідомляє South China Morning Post.

  Сьогодні традиційні комутаційні пристрої зв’язку в процесі передачі даних перетворюють світлові сигнали в електричні. Цей метод, безсумнівно, ефективний, але він має і деякі обмеження. Нова оптична технологія виключає обмеження, що допоможе максимізувати швидкість і місткість систем обміну даними, а також знизити витрати на будівництво спеціалізованих об’єктів зв’язку.

  У наші дні зв’язок між супутниками й Землею базується на використанні радіосигналу. Однак, швидкість передачі даних залишається порівняно невисокою через обмежений діапазон використовуваних частот. У цьому контексті оптичні технології приходять на допомогу. Пропускні можливості лазерів та інших оптичних засобів можуть досягати декількох сотень гігагерц, що робить їх більш перспективними для міжпланетного зв’язку.

  Співробітники Сіаньського інституту оптики й точної механіки Китайської академії наук витратили понад дев’ять років на розробку пристроїв оптичного зв’язку. Згідно з опублікованою статтею, нова технологія демонструє виняткову швидкість передавання даних на рівні 40 гігабітів на секунду. Це особливо значуще для міжпланетного зв’язку, де оптична комутація видається ефективнішою, швидшою, компактнішою і недорогою альтернативою для радіозв’язку.

  Джерело: https://mediasat.info/