Перейти до вмісту
Главная страница » Держава може конфіскувати Київстар найближчим часом

Держава може конфіскувати Київстар найближчим часом

  За повідомленнями ЗМІ, в Офісі президента України націлені на націоналізацію найбільшого українського мобільного оператора Київстар. Зокрема, Ростислав Шурма, заступник голови Офісу президента, заявив, що компанія має лише декілька тижнів на усунення факторів, що можуть призвести до конфіскації активу на користь держави.

  Як повідомляє dev.ua, така заява була зроблена ще 13 липня під час зустрічі з директором з регуляторного забезпечення компанії Київстар Олександром Когутом в Європейській бізнес-асоціації. Однак про це стало відомо тільки за місяць після зустрічі завдяки опублікованому відеозапису на анонімному YouTube-каналі.

  Заступник голови Офісу президента вказав на дві основні проблеми Київстару: наявність бізнесу в Росії та присутність серед акціонерів осіб, які потрапили під санкції.

  В Україні закон передбачає, що під конфіскацію потрапляють бізнеси, де понад 25% власності належить підсанкційним особам. У випадку з Київстар, маємо суттєве перевищення цього показника, – додав Шурма.

  Ймовірність конфіскації є серйозною загрозою для Київстару. Попри це, у компанії заявили, Київстар є частиною міжнародної телекомунікаційної групи VEON. Остання має реєстрацію в Королівстві Нідерландів, її акції торгуються на фондових біржах США та Європейського союзу і належать різним юридичним та фізичним особам, включаючи інвестиційні фонди з різних країн. Тобто жоден з акціонерів не має мажоритарного пакета акцій, і, відповідно, не може здійснювати вирішальний вплив на діяльність групи VEON чи компанії Київстар.

  Відзначимо, що Київстар – це один із ключових учасників українського телекомунікаційного ринку, і подальші події щодо його статусу та структури власності можуть вплинути на телекомунікаційну індустрію та економіку країни в цілому.

  Джерело: https://mediasat.info/