Перейти до вмісту
Главная страница » В Україні рішенням суду заарештовано активи оператора lifecell: що відбувається?

В Україні рішенням суду заарештовано активи оператора lifecell: що відбувається?

  Учора, 11 жовтня, стало відомо, що Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про накладення арешту на активи ще одного мобільного оператора – lifecell. Про це пише Економічна правда.

  Рішення суду

  Постанова суду, ухвалена ще 4 жовтня, стала частиною масштабної операції з арешту активів, якими володіють російські олігархи Михайло Фрідман, Петро Авен і Андрій Косогов та пов’язані з ними структури. Згідно з даними з постанови суду, арешт охопив не тільки активи «Київстару», а й іншого мобільного оператора – lifecell.

  Сумарна вартість заарештованих активів склала понад 17 мільярдів гривень.

  Найбільшим заарештованим активом виявилися 100% статутного капіталу ТОВ «Лайфселл», які оцінені в майже 13 мільярдів гривень. При цьому зазначається, що ТОВ «Лайфселл» належить іноземній юридичній особі Lifecell Ventures Cooperatief.

  Матеріали справи, що розглядалася за клопотанням прокурора Офісу генерального прокурора України, вказують на зв’язок Михайла Фрідмана, Петра Авена та Андрія Косогова з компанією LetterOne, через яку вони володіють акціями турецької компанії Turkcell Iletisim Hizmetleri A.S. Ця турецька компанія, своєю чергою, є власником українського оператора зв’язку lifecell.

  Згідно з інформацією, представленою біржовими даними, компанія LetterOne контролює 19,8% акцій турецького оператора мобільного зв’язку Turkcell через своє дочірнє підприємство IMTIS Holdings SARL. Слід зазначити, що на відкритому ринку доступно для обігу 54% акцій компанії Turkcell.

  Арешт інших активів

  Крім активів lifecell, суд також наклав арешт на 100% частки в ТОВ «Пейселл». Це платіжна система, яка належить мобільному оператору і використовується для поповнення абонентських рахунків lifecell. Крім того, заарештовано корпоративні права ТОВ «Укртауер», що є дочірньою компанією турецького холдингу Turkcell, яка спеціалізується на вежах та системах внутрішнього покриття в бізнес-центрах, ТРЦ і готелях.

  Позиція СБУ

  Служба безпеки України (СБУ) висловила думку, що арешт цих активів завадить російським власникам «переписати» їх на підставних осіб з метою уникнути передання активів у дохід України.

  Коментар оператора

  У коментарі для dev.ua lifecell заявив, що ситуація з накладенням арешту на корпоративні права осіб, які опинилися під санкціями, не чинить негативного впливу на поточну операційну діяльність компанії. Оператор продовжує свою роботу в штатному режимі, забезпечуючи клієнтів надійними телекомунікаційними послугами.

  Слід зазначити, що компанія lifecell повністю належить Turkcell, яка є однією з провідних компаній у сфері телекомунікаційних і технологічних послуг у Туреччині. Близько 54% акцій Turkcell перебувають в обігу на Стамбульській та Нью-Йоркській фондових біржах. Додатково, Фонд добробуту Турецької Республіки (TWF) володіє 26,2% акцій Turkcell, що надає йому право на призначення більшості членів ради директорів і вибору голови правління. Решта 19,8% акцій Turkcell перебувають у власності IMTIS Holdings S. à. rl, компанії, яка не має жодного впливу, контролю або привілеїв щодо Turkcell або lifecell.

  Тому Михайло Фрідман, Петро Авен і Андрій Косогов не володіють контролем або впливом на діяльність Turkcell і, отже, на оператора lifecell. Обидві компанії суворо дотримуються необхідних заходів комплаєнсу та внутрішнього контролю, що накладаються регуляторними органами в США, Великій Британії, ЄС та Україні.

  Оператор lifecell продовжує надавати свої послуги та старанно працює, щоб забезпечити стабільність й доступність зв’язку для мільйонів абонентів як на території України, так і за її межами. Навіть в умовах військових дій, lifecell активно відновлює пошкоджену інфраструктуру і розширює покриття на всій території України. З початку 2022 року було розгорнуто понад 800 нових базових станцій з метою забезпечити зв’язок для жителів країни.

  Джерело: https://mediasat.info/