Перейти до вмісту
Главная страница » В Україні пропонують законодавчо закріпити національний роумінг для сіл до 2 тис. жителів

В Україні пропонують законодавчо закріпити національний роумінг для сіл до 2 тис. жителів

  Комітет Верховної Ради з цифрової трансформації презентував законопроєкт №9463, спрямований на удосконалення положень законодавства в галузі електронних комунікацій. Одне з його ключових положень – законодавче закріплення національного роумінгу для населених пунктів із кількістю жителів до 2 тис. осіб.

  На думку міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, закон про нацроумінг забезпечить доступ до 4G-зв’язку в селах, дасть змогу моніторити швидкість інтернету, а також дозволить жителям впливати на якість інтернет-з’єднання.

  Новий законопроєкт передбачає, що національний роумінг гарантуватиме наявність зв’язку у віддалених населених пунктах незалежно від оператора мобільного зв’язку, послугами якого користується абонент. Це особливо актуально для тих населених пунктів, де зараз представлений тільки один оператор. Згідно з даними Держстату, в Україні налічується 5529 таких населених пунктів, і це обмежує вибір жителів у плані якісного зв’язку.

  Ухвалення законопроєкту №9463 також передбачає створення умов для поліпшення якості голосового зв’язку та забезпечення покриття інтернетом 90% населення зі швидкістю передачі даних не нижче 2 Мбіт/с. Таке оновлення мереж зв’язку сприятиме більш стабільній роботі та задоволенню потреб жителів невеликих населених пунктів.

  https://t.me/mintsyfra/4370?embed=1

  Згідно з новим законом, швидкість передавання даних радіочастотами в діапазонах 900 МГц буде офіційно визначена як показник якості. Громадянам буде надано можливість проводити тести швидкості й повідомляти про місця, де є проблеми зі зв’язком. Таким чином, низька швидкість передачі даних стане підставою для вжиття заходів щодо поліпшення якості зв’язку у конкретній локації.

  Представники комітету сподіваються на широку підтримку законопроєкту №9463 з боку депутатів Верховної Ради. Зокрема, Михайло Федоров вірить, що ухвалення цього закону дасть змогу позбутися проблем із поганим зв’язком, який обмежує розвиток невеликих населених пунктів. Ці зміни в законодавстві зможуть значно поліпшити якість життя та комунікацій для жителів сільських районів України.

  Джерело: https://mediasat.info/