Перейти до вмісту
Главная страница » В Офісі президента знову заговорили про санкції та конфіскацію «Київстару»

В Офісі президента знову заговорили про санкції та конфіскацію «Київстару»

  Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма розповів про ймовірність введення санкцій щодо компанії «Київстар» – найбільшого мобільного оператора України. Також в інтерв’ю «Економічній правді» він не виключив, що в майбутньому оператор буде конфіскований на користь держави.

  Шурма наголосив, що це не його особисте рішення, а результат колективного аналізу, який проводять кілька інститутів. Наразі це питання вивчають юристи.

  Нагадаємо, інформація про арешт 100% корпоративних прав «Київстару» з’явилася на сайті СБУ 6 жовтня 2023 року, проте пізніше Шевченківський районний суд м. Києва уточнив своє рішення, зазначивши, що арешту підлягає тільки 47,85% корпоративних прав. Ці частки нібито належать особам, які потрапили під санкції.

  Пізніше нідерландський холдинг Veon, що є власником «Київстару», подав апеляцію на рішення суду про арешт акцій мобільного оператора.

  Нещодавно також стало відомо, що колишній державний секретар США Майк Помпео приєднався до ради директорів «Київстару» як незалежний невиконавчий директор.

  Позиція компанії «Київстар»

  «100% Київстар належать глобальному діджитал-оператору VEON, яка є публічною компанією, і жоден з її прямих акціонерів не заходиться в санкційному полі США, ЄС чи Великобританії. В роз’ясненні Міністерства Фінансів США зазначено, що компанія-власниця 47,8% акцій VEON (люксембурзький інвестиційний фонд LetterOne) не знаходиться під санкціями. З лютого 2022 року будь-який вплив представників LetterOne на діяльність VEON обмежена, а діяльністю VEON керує рада директорів, яка складається з незалежних членів ради. Відповідно, VEON звернувся до суду в Україні з клопотанням про зняття арешту з частки корпоративних прав Київстару, який був накладений згідно з рішенням Шевченківського районного суду. Наразі Київстар чекає розгляду клопотання».

  Джерело: https://mediasat.info/